rezco یکشنبه 25 دی 1384 08:01 ق.ظ نظرات ()

 

 

 

زمان تلف شده ، زندگی تلف شده ی خودمان است .

 

ادب در همه حال    برای یک فرد مؤدب ، خانه ، اداره ، مجلس میهمانی و داخل اتوبوس فرقی ندارد . سعی کنید در همه حال برای یک فرد مؤدب باشید . البته اگر ادب را با اخمو بودن اشتباه نگیرید .

 

ادب چیز خوبی است . پس چرا آن را به دیگران تقدیم نکنیم ؟

 

کدورت   زندگی هیچ ارزشی ندارد ولی در جهان هیچ چیز هم ارزش زندگی را ندارد .

 

اگر با همسرتان کدورتی دارید ، لازم نیست اخم هایتان را به اطرافیان تحویل دهید . آن ها واقعاً مقصر نیستند . می گویند انسان اخمو و افسرده انسانی گمشده است . عاقل آن است که در مقابل سختی ها و بدبختی ها لبخند بزند (البته در مقابل سختی ها و بدبختی های دیگران !)

 

جمله زننده     جملات و شوخی های رکیک و زننده یه تنها بامزه نیستند ، بلکه آقایی را از مردان و خانمی را از زنان می گیرند . هر لحظه باید برای دستیابی به هدف والای انسانی بهره گرفت . می گوییند انسان مانند رودخانه است . هرچه عمیق تر باشد ، آرام تر است .

 

شماتت   شماتت با جملات تند ، بیش تر اوقات به معنی ضربه زدن به روح دیگری و مجروح کردن دل او به شمار می رود .

 

قابل توجه خانم ها    سنجاق یا سوزن به جای دکمه زیر کمر و یقه ی لباس ، علامت بزرگ بی نظمی است .

 

تهدید     با فرزندان تان مدام با تهدید حرف نزنید . بعدها آن ها هم همین لحن را در مورد نوه های عزیز شما به کار می گیرند . اشکال این جاست که هر نسلی باید به نسل بعدی یاد دهد که آتش می سوازند و جالب این جاست که همیشه مجردها هستند که روش بچه داری را به ما یاد می دهند !

 

بالا انداختن شانه    شاید با بالا انداختن شانه بتوانیم عقیده منفی خود را نشان دهیم ولی آیا ادب خود را هم نشان داده ایم ؟

 

هنرپیشگان سینما    به طور عادی ، حرکات طبیعی مان خیلی زیباتر از اداهایی است که از هنرپیشگان سینما تقلید می کنیم . به خصوص اگر این حرکات با سن و شخصیت مان ناهماهنگ باشد . مهم ترین کسی که در جهان باید بدون چون و چرا با او صادق باشیم ، خودمان هستیم .

 

شما یا تو ؟     اگر برای اولین بار یا چندمین بار به تعمیرکار ، لوله کش ، کفاش ، خیاط و دیگر کارگزارانی که با آن ها تماس دارید برخورد کردید ، آن ها را با تو خطاب نکنید و به این وسیله برتری خود را به آن ها نشان ندهید . ولی در صورت داشتن صمیمیت زیاد ، در این کار آزادید . بد نیست گاه به گاه کمی با ادب مان تجارت کنیم .