rezco پنجشنبه 13 بهمن 1384 08:02 ق.ظ نظرات ()

 

 

 

 

جای کافی در اتوبوس    خودتان را روی صندلی های دو نفره اتوبوس رها نکنید و جای کافی برای نفر بعدی باقی بگذارید ، حتا اگر خیلی لاغر باشد .

 

پول خرد    همیشه پول خرد ، بلیط اتوبوس ، حتا کلید خانه تان را کمی پیش از احتیاج ، آماده در دست داشته باشید تا دیگران را معطل نکنید .

 

من     به آسانی می توان در شروع صحبت کلمه «من» را حذف کرد . زیاد «من» گفتن مدت هاست که از مد افتاده است .

 

 

 

اتومبیل دیگران    چون دوستان تان دارای اتومبیل هستند ، حتماً شما را به خانه تان می رسانند . ولی شما نیز نباید همیشه این انتظار را از آنان داشته باشید . گرچه گفته اند خانه آن کسی که دوستش دارید هرگز خیلی دور نیست .

 

سربریده    در خیابان ، اتوبوس ، خانه و اماکن عمومی ، به صحبت های آهسته و درگوشی نفر بغل دستی گوش ندهید . شاید دوباره یک (سربریده) حرف می زنند ! امروزه ادب در زندگانی بشر آن چنان اهمیت دارد که بال برای پرندگان .

 

زندگی منهای زیردست     در عوض این که سعی کنیم تا با زیردستان مان مؤدب باشیم ، بکوشیم طوری وانمود کنیم که زیردستی نداریم و همه با هم برابریم . البته ناگفته نماند که تنها عیبی که برابری دارد این است که همه می خواهند با بالاتر از خود مساوی شوند !

 

قابل درک       متقصب به کسی می گویند که نه نظر خود را عوض می کند و نه موضوع صحبت را .

آن قدر اصرار نکنید و تا این حد متعصب و یک دنده نباشید . فکر نکنید هرچه را نمی دانید یا قبول ندارید ، بی معنی و مزخرف است . در نظر بگیرید که اگر پرنده فقط یک بال داشت ، نمی توانست پرواز کند .

 

پیاده رو     وقتی چند نفر با هم هستید و از خیابان یا پیاده رو عبور می کنید . یک دیوار از آدم نسازید و راه عبور را نبندید . بگذارید دیگران به آزادی از کنار شما بگذرند . گرچه ژآن ژاک روسو گفته است : «آزادی را فقط در مجسمه آن یافتم!»

 

انتخاب نام     انتخاب یک نام خوب و درست برای فرزند ، در واقع دینی است که پدر و مادر به فرزندان شان دارند . باید نامی انتخاب کرد که برای همه سال ها و سنین مختلف ، حتا مشاغل مختلف آینده آن ها هماهنگ و مناسب باشد . در ضمن اگر با زحمت زیاد  نامی برای فرزندتان پیدا کرده اید که زیبا و خوش آهنگ است ، حیف است که آن را با مخفف نام یا اسم هایی مانند (توتو)           (فی بی)(فری) و غیره خراب کنید .

 

دوستان دوستان ما    دوستان ما الزاماً دوستان دوستان ما نیستند . پس نباید آن ها را بدون دعوت به خانه هر دوستی برد . در واقع بهترین دوستان ما کسانی هستند که با ما دشمنان مشترک داشته باشند .

 

بیمارستان   در اطراف بیمارستان بوق نزنید . در داخل بیمارستان با کفش های پر سروصدا راه نروید . آرام صحبت کنید . شاید بیماری بسیار بدحال باشد و یا تازه به خواب رفته باشد .

 

پشت تمیزتر از رو     به نظافت لباس های زیرتان توجه کنید که اگر بندی از زیر یقه نمایان شد و یا درز لبه ی گشاد آستین تان به چشم آمد ، تمیز و زیبا باشد .