تبلیغات
هر آنچه که زیباست ، عزیز نیست .آنچه که عزیز هست ، زیباست. - آداب معاشرت - فصل اول - بخش هشتم

 

 دوشنبه 1 اسفند 1384

آداب معاشرت - فصل اول - بخش هشتم [اجتماعی , ]

 

 

 

 

 

مزاحمت   در ساعات دیدار با دوستان تان تجدید نظر کنید . دیدار در صبح زود ، سرظهر موقع ناهار ، یا بعدازظهر موقع استراحت و یا خیلی دیروقت شب ، بهترین راه برای از دست دادن دوستی ها است . درست است که گفته اند برای پیدا کردن یک دوست باید یک چشمت را ببندی و برای ادامه ی دوستی با او هر دو چشمت را . ولی بهرحال با چشمان بسته هم مزاحمت احساس می شود .

 

قابل توجه خانم ها    می دانید که از جواهرات اصل ، یا بدل بسیار براق و درخشان و الماس مانند ، باید فقط در میهمانی های رسمی تر استفاده کرد نه در ساعات روز و گردهم آیی های ساده و دوستانه ؟ مگر این که مد روز شده باشد .

 

یادداشت در تقویم    دیروز به منزله ی چک باطل شده ، فردا به مانند سفته ای است که مهلت آن نرسیده باشد . فقط امروز حکم پول نقد را دارد . پس درست خرج کن ! به حافظه تان زیاد اعتماد نکیند . زمان قرارها و ملاقات های تان را در تقویم یادداشت کنید و هر روز برنامه روز بعدتان را از روی تقویم مرور کنید .

 

کارت ویزیت   روی کارت ویزیت تان جملات تشکرآمیز ننویسید . برای این کار ، کارت های زیبای مخصوص به بازار آمده که استفاده از آن ها مد روز است .

 

سگ    می گویند هرچه بیش تر در مورد وفا و دوستی انسان ها بدانی ، ارزش سگ ات را بیش تر درک کرده ای . اگر سگ دارید ، هرگز او را به خانه دوستان یا اقوام نبرید ؛ شاید آن ها به اندازه شما سگ دوست نباشند .

 

در ضمن بد نیست بدانید که بانگ سگ در زبان فارسی به اشکال مختلف ثبت شده است . عوعو-هاف هاف-عف عف-وغ وغ-واغ واغو سرانجام پارس پارس (که در فیلم خانه دوست کجاست ، استفاده شده است .)

 

تمرین جلوی آیینه    یک بار جلوی آیینه با دهان باز لقمه ای را بجوید و یا با دهان پرحرف بزنید . به طور حتم خودتان هم دل زده  خواهید شد . رفتار هر کس گویای شخصیت اوست .

 

ایراد    به فردی که کلمه یا لغتی را به غلط ادا کرده ، فوراً و جلوی سایرین ایراد نگیرید . شاید بهتر باشد در میان حرف های تان همان لغت را به طور صحیح ادا کنید تا متوجه شود . یکی از نویسندگان گفته است : «هرگز عیب دوستت را در میان جمع گوش زد نکن چون ممکن است او عیبش را برطرف کند ولی هرگز تو را به خاطر این تذکر نبخشد.»

 

دهان دره   

شاید خواب شما را بی طاقت کرده باشد ولی دهان دره خودتان را مخفی کنید و نگذارید سایرین دندان های پرکرده شما را ببینند .

 

عادت بد     تکان دادن پا یا ضربه زدن روی میز به طور مکرر ، اعصاب اطرافیان تان را ناآرام می کند . همیشه باید دیگران را هم در نظر گرفت . در جامعه ای که هرکسی غیر از خودت (کسی دیگری) است ، هیچ کس ، کسی نیست .

 

جلوه اقتدار    در موقع راه رفتن آن هم با آن پوشش برازنده ، کمرتان را خم نکنید . قوز نکنید . زیباتر است که مصمم و مقتدر جلوه کنید. وقتی اعتماد به نفس ندارید ، مثل صابون روز به روز تقلیل پیدا می کنید .

کتاب    اگر زیاد کتاب می خوانید ، در نتیجه کتاب هایی را از دیگران قرض می گیرید ، باید به همان گونه نیز آن ها را پس دهید . به خصوص به دو کلمه آخر توجه کنید ... «پس دهید»

 

نوشته شده توسط rezco در  دوشنبه 1 اسفند 1384 

(نظر

 


مطالب پیشین...

  سینما

  لحظات

  قانون باورها

  مهارت گوش كردن

  مردمان کج کردار

  شتر دیدی ، ندیدی

  انتقاد

  از کُره گی دُم نداشتن

  سخاوت

  ذکاوت

  پند پذیری

  عاقبت اندیشی

  تحلیل و تجزیه

  ترس و شجاعت

  نکات معاشرت

1

توضیحات

  صفحه نخست

مردم جهان سه گروهند. 1 – افرادی که موجب بروز حوادث هستند 2 – گروهی که تماشا گر وقایع هستند که رخ میدهند 3 – دسته ای که از آنچه اتفاق افتاده است در شگفتند


بایگانی ...

 مدیر وبلاگ

rezco (99)


موضوعات

مدیریتی (20)
اجتماعی (46)
مطالب عمومی (30)
تاریــــخی (2)


 آرشیو

خرداد 1393 (1)
مرداد 1390 (1)
خرداد 1389 (1)
اسفند 1388 (1)
دی 1388 (1)
آذر 1388 (1)
مهر 1388 (1)
مرداد 1388 (1)
اردیبهشت 1388 (2)
فروردین 1388 (2)
اسفند 1387 (3)
بهمن 1387 (1)
آبان 1387 (2)
مهر 1387 (1)
مرداد 1387 (2)
خرداد 1387 (1)
اردیبهشت 1387 (2)
بهمن 1386 (1)
آذر 1386 (1)
آبان 1386 (1)


صفحات

 

 

برخی از دوستان

 

سایت های برگزیده

جامعه مهندسین مشاور (-)
سازمان مدیریت صنعتی ایران (-)
احــمد شامـلو (-)
به یاد سهراب سپهری (-)
مدیران دات کام (-)
دوستان دات نت (-)
پیشخان نت (-)
پژوهشکده هنر و معماری (-)
مدیریت دانش سازمانی (-)
اطلاعات جانبی سایتها

 

جستجو ...

جستجو در بلاگ

 

خبرنامه ...

 

آمار وبلاگ...

امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل مطالب :

كل نظرها :

كل بازدید ها :

افراد آنلاین : [online]