rezco سه شنبه 9 خرداد 1385 10:05 ق.ظ نظرات ()

 

 

 

برای آقایان     با لباس زیر ، پیژامه ، کفش سرپایی به خیابان و مغازه نروید ! حتا اگر خانه شما در چند قدمی قرار گرفته باشد .

 

برای خانم ها    در اماکن عمومی ، کیف تان را نه روی میز ، نه کنار در و نه در معرض دید همگان بگذارید . آن را در گوشه ای در کنار خودتان قرار دهید .

 

در اتومبیل    در اتومبیل کرایه (آژانس) وظیفه آقا است که خانم را در طرف راست خود بنشاند .

   

 بدخوابی    اغلب مردم 8 ساعت در روز برای به دست آوردن پول تلاش می کنند . 8 ساعت دیگر را صرف خرج کردن دو برابر پولی می کنند که به دست آورده اند . آن وقت 8 ساعت باقی مانده را در این فکر هستند که چرا خواب شان نمی برد! اگر شب ها بدخواب می شوید ، سایرین را بی خواب نکنید .

 

بیرون خانه    راه رو و پلکان و جلوی در ورودی خانه تان را هم مثل درون آن مرتب و تمیز حفظ کنید .

 

درمیان جمع    در میان جمع ، زیر ناخن های تان را پاک نکنید . دندان تان را خلال نکنید . گوش تان را نخارانید . به میان گفت و گوی دیگران ندوید . برای اثبات حرف های تان قسم نخورید . بگذارید همه از ادب شما تعریف کنند . چون به هرحال از هر 20 نفری که درباره ما حرف می زنند ، 19 نفرشان بدگویی می کنند و نفر بیستم هم در تعریف از ما ناشی است . پس بهتر است بهانه به دست دیگران ندهیم .

 

صدای بلند     وقتی لازم است از دور با کسی حرف بزنید ، مجبور می شوید صدای تان را بلند کشید و این عمل بسیار دور از ادب است . پس بهتر است که با ایما و اشاره حرف تان را حالی کنید و یا اول به او نزدیک شوید و بعد حرف های تان را بزنید .زن و شوهری که هر دو کر و لال بودند ، هر شب با هم نزاع می کردند . چون کر و لال ها با علائم انگشت منظور خود را به طرف می فهمانند ، خانم با اشاره انگشتانش هرچه را می خواست جواب او را بدهد ، خانم فوراً چراغ را خاموش می کرد !

 

 

گلایه    اگر به گلایه و دل گیری های دوستان گوش می دهید ، یعنی مورد اعتماد آن ها هستند . سینه شما باید صندوقچه اسرار باشد . وقتی پیران از جوانان و جوانان از پیران نزد شما گلایه می کنند ، شک نداشته باشید که شما در وسط سنین عمر خود هستید !

 

لباس   مدپرستی زیاده از حد یک بیماری واگیردار است مراقب باشید مبتلا نشوید . در واقع این لباس نیست که شما را مهم جلوه می دهد بلکه طرز لباس پوشیدن شما است که شخصیت تان را نشان می دهد .

 

دستکش     با دستکش غذا و نوشابه میل نکنید . آن وقت دیگران فکر می کنند دست های شما آهنی است !

 

اقوام همسر    اقوام همسر ، اقوام خود شما هستند . همان طور که اموال تان به هر دو تعلق دارد . در مورد اموال می گویند : «موفقیت مالی برای یک شوهر این است که بتواند بیش تر از مخارجی که زنش دارد ، پول در بیاود !!»

 

معرفی   در خیابان با آشنایی سلام و تعارف می کنید ولی او شما را به خاطر نمی آورد . لازم است که خودتان را معرفی کنید یا در میان سخنان تان اشاره ای به نام  همسرتان با نام خود و یا دوست مشترک تان بکنید تا او خجالت زده نشود .