تبلیغات
هر آنچه که زیباست ، عزیز نیست .آنچه که عزیز هست ، زیباست. - قواعد بازی

 

 یکشنبه 15 آبان 1384

قواعد بازی [مدیریتی , ]

 

قواعد بازی زندگی

 

زندگی مجموعه ای از قوانین است كه آگاهی از این قوانین و هنر بكار بردن آنها بسیار مهم است . قانون زندگی قانون باور و عقیده است و آگاهی از این قوانین این قدرت را به انسان می دهد كه خطاهای خود را جبران كند . رعایت این قوانین در بازی زندگی ثمر بخش خواهد بود .

 

1-قانون كار ما (بازگشت ).

آدمی آنچه را بكارد همان را درو خواهد كرد . عشق ، عشق می آفریند ؛ نفرت ، نفرت ؛ دروغ ، دروغ و انتقاد ،انتقاد می آفریند.زندگی بازی بزرگ داد و ستد است .هر كاری انجام دهیم به خودمان بر می گردد.داوری نكنید تا بر شما داوری نشود ،حكم نكنید تا بر شما حكم نشود .

2-قانون خشم و نفرت .

كسانی كه به هنگام خشم و یا نفرت سخن می گویند بزرگترین خطا را مرتكب می شوند زیرا كلامشان عواقبی ناخوشایند به دنبال دارد .خشم توازن و تعادل را بر هم می زند و چنان واكنشی زیان آور است كه آن را از گناهان كبیره خوانده اند .خشم خون را مسموم می كند و ریشه امراض است و منجر به تصمیم گیریهای نا درست و شكست می شود و راه موفقیت را مسدود می نماید . و جایی كه خشم و نفرت وجود داشته باشد از شادمانی خبری نیست .

3-قانون امید و انتظار .

فقط چشم امیدتان به خدا باشد .منتظر موفقیت و شادمانی فراوانی باشید . با چیزهایی كه آرزومند و یا نیاز مند تصاحب آن هستید ارز در دوستی در آیید . بد اقبالی به این دلیل پیش می آید كه خودتان انتظارش را داشته اید .هیچ چیز آنقدر عجیب نیست كه دیر نپاید . ایمان یعنی  امید و انتظار خیر و خوشی غیر مترقبه داشتن .صبورانه در انتظار خداوند می مانیم و به او توكل می كنیم . در زندگی تمام مردان و زنان موفق شهامت و امید و طاقت رامشاهده می كنیم . امید به پیش مینگرد ،حال آنكه ایمان یقین دارد كه پیشاپیش ستانده است و هماهنگ با آن عمل می كند . زمان آینده را با این امید كه شادمانیهای بی پایان در آستین دارد باید متبرك كرد . نا شكیبایی نیروی جازبه را از بین می برد و قدرت آدمی را می رباید .

 

4-قانون محبت .

قانون خدا قانون محبت و نیكخواهی است  و هر انسان آگاه از قانون معنویت می داند كه باید این هنر را بازیابد . وقتی با خودمان مهربانیم می توانیم نسبت به دیگران مهر بورزیم و محبت به دشمنان برای سلامت معنویت نیكوست . خیر خواهی و طلب بركت برای یكایك انسانها  به خود آدمی بر می گردد. خود خواهی راهها را مسدود میكند و خیر خوشی را دور می سازد ، حال آنكه هر اندیشه مهر آمیزی نطفه موفقیت را در خود می پروراند .اگر بگوییم بیماری و بدبختی زاییده تخلف از قانون محبت است به خطا نرفته اییم .به همسایه خود چون نفس خویش مهر بورزید . به دشمنان خود محبت كنید  و برای لعن كنندگان خود بركت بطلبید و به آنانی كه از شما نفرت دارند احسان كنید و هر كه را به شما نا سزامی گوید و جفا می رساند دعای خیر كنید .

 

5-قانون عشق .

عشق یعنی ظهور خدا ،عشق پدیداری است كیهانی كه دنیای شگفتی ها را بر آدمی می گشاید . هر گاه عشقی از دل بر خیزد  كه عشقی راستین باشد ، عشقی راستین به تو باز خواهد گشت  و حسد بزرگترین دشمن عشق است . عشق نیرومند ترین قدرت مغناطیسی وجود در عالم عاری از هر گونه طلب و انتظار است . عشق راستین از خویشتن فارغ است . عشق در حد كمال ببخش  ، تا عشقی در كمال بستانی .

 

برگرفته از كتاب بازی زندگی  و راه این بازی                                            

نوشته  : فلورانس اسكاول شین       

 

نوشته شده توسط rezco در  یکشنبه 15 آبان 1384 

(نظر

 


مطالب پیشین...

  سینما

  لحظات

  قانون باورها

  مهارت گوش كردن

  مردمان کج کردار

  شتر دیدی ، ندیدی

  انتقاد

  از کُره گی دُم نداشتن

  سخاوت

  ذکاوت

  پند پذیری

  عاقبت اندیشی

  تحلیل و تجزیه

  ترس و شجاعت

  نکات معاشرت

1

توضیحات

  صفحه نخست

مردم جهان سه گروهند. 1 – افرادی که موجب بروز حوادث هستند 2 – گروهی که تماشا گر وقایع هستند که رخ میدهند 3 – دسته ای که از آنچه اتفاق افتاده است در شگفتند


بایگانی ...

 مدیر وبلاگ

rezco (99)


موضوعات

مدیریتی (20)
اجتماعی (46)
مطالب عمومی (30)
تاریــــخی (2)


 آرشیو

خرداد 1393 (1)
مرداد 1390 (1)
خرداد 1389 (1)
اسفند 1388 (1)
دی 1388 (1)
آذر 1388 (1)
مهر 1388 (1)
مرداد 1388 (1)
اردیبهشت 1388 (2)
فروردین 1388 (2)
اسفند 1387 (3)
بهمن 1387 (1)
آبان 1387 (2)
مهر 1387 (1)
مرداد 1387 (2)
خرداد 1387 (1)
اردیبهشت 1387 (2)
بهمن 1386 (1)
آذر 1386 (1)
آبان 1386 (1)


صفحات

 

 

برخی از دوستان

 

سایت های برگزیده

جامعه مهندسین مشاور (-)
سازمان مدیریت صنعتی ایران (-)
احــمد شامـلو (-)
به یاد سهراب سپهری (-)
مدیران دات کام (-)
دوستان دات نت (-)
پیشخان نت (-)
پژوهشکده هنر و معماری (-)
مدیریت دانش سازمانی (-)
اطلاعات جانبی سایتها

 

جستجو ...

جستجو در بلاگ

 

خبرنامه ...

 

آمار وبلاگ...

امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل مطالب :

كل نظرها :

كل بازدید ها :

افراد آنلاین : [online]